ISO 14698
Temiz odalar
EN ISO 13485
2016 Tıbbi cihaz kalite yönetim sistemi
CE sertifikası 93/42
eEC cihaz direktifi

Beslenme Sondaları

Beslenme Sondaları

Birçok beslenme sonda tipi mevcut olmak ile birlikte yerleştirme bölgesine göre iki ana grupta toplanabilir: Kısa süreli ve orta süreli enteral beslenmeler. Oral ya da nazal sondalar en çok tercih edilen araçlardır. Ürün materyaline göre de belirli farklı özellik ve avantajlar barındırmaktadır. Genel olarak PVC, Poliüretan ve Silikon materyallerden imal edilmektedir.

PVC

  • Kink veya tüp kırılması olmadan kolay yerleşim
  • Kolay aspire edilebilir
  • Kısa süreli kullanımda maliyeti düşüktür

PU

  • Hasta vücut sıcaklığıyla daha yumuşak hale gelir ve hasta konforunu artırır,
  • İnce duvarlı ve geniş lümenli yapısıyla tıkanma sorununu en aza indirir
  • Uzun süreli kullanımda etkilidir

Slikon

  • Doku komplikasyonu veya yerleştirme travması görülme riski en az olandır
  • Yumuşak yapısıyla hasta konforunu artırır
  • Uzun süreli kullanımlar için biyo uyumluluğu en yüksek modeldir.

Birçok beslenme sonda tipi mevcut olmak ile birlikte yerleştirme bölgesine göre iki ana grupta toplanabilir: Kısa süreli ve orta süreli enteral beslenmeler. Oral ya da nazal sondalar en çok tercih edilen araçlardır. Ürün materyaline göre de belirli farklı özellik ve avantajlar barındırmaktadır. Genel olarak PVC, Poliüretan ve Silikon materyallerden imal edilmektedir.Enteral beslenme tüpleri ENFit veya Universal Luer Lock bağlantısına sahiptir.
ENFit
ENFit, tüm enteral (tüple besleme) cihazlarını güvenli kılmak için tasarlanan küresel bir değişimdir. Her uzatma seti, şırınga, PEG tüpü ve NG tüpü, yalnızca enteral / tüp besleme erişimi için tasarlanan ürünleri kullanabilmeniz için belirli bir ENFit ucu ile tasarlanmaktadır.
Sağlık kuruluşundaki hastalar, çeşitli tüpler ve kateterler aracılığıyla ilaç ve diğer tedavileri alırlar. Bu farklı dağıtım sistemlerinin bağlantıları genellikle uyumludur ve birbirlerine bağlanabilir. İlaçlar, sıvı besleme formülleri veya hava yanlışlıkla yanlış tüpten verildiğinde ölümler bile meydana gelmiştir. Bu hatalara yanlış tüp bağlantıları denir.

Beslenme Sondaları Görselleri

Haber bültenimize abone ol

Disposet Medikal Firmasındaki yeni gelişmelerden anında haberdar ol.